فهرست طبقات
چهارشنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۹:۰۶ ۹
طبقه بندی: اخبارشهر
چچ
پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی بوستان چهل بازه دو/ کلانشهر مشهد، پیشتاز در حوزه توسعه کشاورزی شهری در کشور

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد خبرداد؛

پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی بوستان چهل بازه دو/ کلانشهر مشهد، پیشتاز در حوزه توسعه کشاورزی شهری در کشور

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد از پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی پروژه بوستان چهل بازه دو، در مجاورت بزرگراه امام علی (ع)، حدفاصل بولوار سیدرضی تا بولوار دانشجو خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یازده مشهد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد مهدی یعقوبی معاون خدمات شهری شهرداری مشهد با اعلام این خبر، اظهار کرد: پروژه بوستان چهل بازه دو در امتداد مسیل چهل بازه، حدفاصل بولوار دانشجو تا سید رضی، از آبان‌ ماه امسال با اعتباری بالغ بر هزار و 100 میلیارد ریال و در فضایی به وسعت بیش از ۲۳ هکتار آغاز شد و بر اساس برنامه‌ ریزی‌ های صورت گرفته به تدریج و در سه فاز تا خرداد ماه سال ۱۴۰۰ به بهره‌ برداری خواهد رسید.
وی افزود: بخش کشاورزی شهری این بوستان، به عنوان اولین فضای مشارکتی اختصاص یافته به توسعه کشاورزی شهری در ایران، در فضایی به وسعتی بالغ بر دو هکتار در حال احداث است و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته به عنوان اولین فاز این پروژه قابلیت بهره برداری خواهد داشت.
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد ادامه داد: کشاورزی شهری با اهداف مختلفی از قبیل آموزش کشاورزی شهری، ترویج و بکارگیری محصولات کشاورزی متناسب با محیط شهری، ترویج و توسعه کشت گیاهان دارویی، کمک به اقتصاد و معیشت خانواده، تولید محصولات ارگانیک و ارتقای مشارکت اجتماعی شهروندان در محیط های شهری در حال اجرا است.
یعقوبی تصریح کرد: در فاز کشاورزی شهری بوستان چهل بازه دو، اراضی موجود در ضلع شمالی بوستان، در قالب حدود ۵۰۰ قطعه تقسیم بندی شده و به صورت قطعات ۱۵ تا ۲۵ متری و بر اساس نظامنامه ای مشخص و در مدت زمانی تعیین شده، جهت استفاده و بهره‌برداری در اختیار شهروندان متقاضی قرار می گیرد تا بتوانند در فضای موجود به فعالیت های مرتبط با حوزه کشاورزی و تولید محصولات کشاورزی بپردازند.
وی خاطرنشان کرد: بوستان چهل بازه دو علاوه بر فاز کشاورزی شهری، دارای دو فاز آبنمای موزیکال و بوستان حاشیه مسیل چهل بازه است که بر اساس پیش‌ بینی‌ های صورت گرفته به صورت کامل تا خرداد ماه سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری خواهد رسید.
غزاله شهیدی