فهرست طبقات
چهارشنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۹:۰۲ ۳۴
طبقه بندی: اخبارشهر
چچ
منطقه یازده به عنوان منطقه نمونه درآموزش های ضمن خدمت شهرداری مشهد معرفی شد

برگ زرینی دیگر درکارنامه شهرداری منطقه یازده

منطقه یازده به عنوان منطقه نمونه درآموزش های ضمن خدمت شهرداری مشهد معرفی شد

مدیرکل دفتر تحول و نوسازی شهرداری مشهد درمراسم تقدیر از نفرات برتر دوره های ضمن خدمت شهرداری مشهد گفت: شهرداری منطقه 11 مشهد به دلیل نگاه ویژه که به مساله آموزش وکسب امتیاز درارزیابی های صورت گرفته به عنوان ، منطقه نمونه در رابطه با آموزش های ضمن خدمت معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یازده مشهد، جلسه تقدیر از نفرات برتر دوره های ضمن خدمت شهرداری مشهد با حضور هدا پیروی مدیرکل دفتر تحول و نوسازی شهرداری مشهد ، مریم عرب احمدی شهردار منطقه و ده نفر برتر دوره های ضمن خدمت شهرداری مشهد صبح امروز به میزبانی شهرداری منطقه یازده برگزار شد.

مدیر کل دفتر تحول و نوسازی شهرداری مشهد دراین جلسه اظهار کرد: شهرداری منطقه 11 مشهد به دلیل نگاه ویژه که به مساله آموزش وکسب امتیاز درارزیابی های صورت گرفته به عنوان ، منطقه نمونه در رابطه با آموزش های ضمن خدمت معرفی شد.

وی افزود: اتفاقی که در حوزه آموزش های ضمن خدمت در شهرداری و سایر ارگان ها رخ داده بیشتر نگاه پر کردن ساعات آموزشی و ارتقا رتبه شغلی بر آن متمرکز بوده است.

پیروی در ادامه خاطرنشان کرد: رویکرد کل سازمان های دولتی و نیمه دولتی به گونه ای است که آموزش ضمن خدمت کاری وظیفه ای و اجباری است که باید ساعات آموزشی مشخصی گذرانده شود اما مسئله این است که بحث آموزش باید زمینه ساز توسعه فردی باشد.

مدیرکل دفتر نوسازی و تحول سازمانی شهرداری مشهد تصریح کرد: تغییر رویکرد آموزشی خود به سمت رویکرد یادگیرنده یکی از اتفاقاتی بوده که در طی این سه سال گذشته سعی کرده ایم بر آن تمرکز کنیم و شرایط کرونا ما را دراجرای دوره های آموزشی مجازی یاری کرده است.

مدیرکل دفتر نوسازی و تحول سازمانی شهرداری مشهد در ادامه خاطرنشان کرد: در طی 9 ماهه اخیر سال جاری حدود 83 عنوان آموزشی را به دوره آفلاین تولید محتوا تبدیل کرده ایم که نه تنها برای این دوره بلکه برای ادوار بعدی شهرداری قابل استفاده است و تلاش خود را برای تغییر آموزش از سبک خشک و کلاسیک به سمت روش های کاربردی به کار بسته ایم.

پیروی عنوان کرد: همچنین در حال حاضر به سمت آموزش های کوچک (میکرولرنینگ) گام برداشته ایم و شنبه های یادگیری نمونه ایی ازاین موارد است با توجه به اینکه منجر به تولید محتوا می شود هزینه و زمان زیادی از ما می گیرد.

مدیرکل دفتر نوسازی و تحول سازمانی شهرداری مشهد گفت: در ادوار گذشته آموزش صرفا ویژه مدیران بود و برای مدیران ارشد برگزار می شد؛ ما در این دو سال تلاش کرده ایم که برای مدیران میانی که در سطح معاونین حوزه ها و روسای ادارت نیز آموزش های ارتقا توسعه فردی را لحاظ کنیم. خوشبختانه در این بخش شاهد استقبال بسیار خوبی بوده ایم.

مریم عرب احمدی در ادامه مراسم تقدیر از برترین های آموزش ضمن خدمت شهرداری مشهد، اظهار کرد: در طول چندین ساله ای که همه ما کار می کنیم، یکی از ارکان اساسی فعالیت های ما بحث آموزش است.

ویبا بیان اینکه آموزش یکی از ارکان اساسی توسعه و پیشرفت فردی است خاطرنشان کرد: در سال های گذشته به بحث آموزش به طور جدی پرداخته نشده و شرکت کردن در دوره های آموزشی نیز امر بسیار سختی بود؛ اما در حال حاضر این دوره ها دسته بندی شده و موضوعات انتخاب شده در برگیرنده کلیه نیازهای همکاران بوده است.

شهردار منطقه 11 مشهد با اشاره به اینکه در حال حاضر دوره های آموزشی ما به سمت موضوع های تخصصی در حال حرکت است، بیان کرد: مهم ترین مساله ای که از سال ها قبل پیگیر آن بودیم؛ بحث آموزش های مجازی بوده که در این راستا می توان با شرکت در این آموزش ها همکاران در زمان خود صرفه جویی کنند.

منبع: