فهرست طبقات
پنجشنبه, ۰۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۹ ۲۰
طبقه بندی: اخبارشهر
چچ
هرس درختان سوزنی برگ همزمان با سرد شدن هوا

شهردار منطقه11 خبر داد:

هرس درختان سوزنی برگ همزمان با سرد شدن هوا

شهردار منطقه11 گفت: درراستای حفظ و نگهداری درختان، باتوجه به نزدیک شدن فصل زمستان و در پیش بودن برودت هوا، طی هفته جاری، عملیات هرس670 اصله درخت و بوته های گل پامپاس گراس در سطح منطقه انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه11، مریم عرب احمدی شهردار منطقه با اعلام این خبر عنوان داشت: باتوجه به نزدیک شدن به فصل زمستان و در پیش بودن برودت هوا و به منظور حفظ و نگهداری فضای سبز و انواع گیاهان، عملیات هرس درختان در سطح منطقه 11 به اجرا در آمد.

عرب احمدی اظهار داشت: به همت اداره فضای سبز منطقه ، طی هفته جاری، عملیات هرس 670 اصله درخت در سطح منطقه اجرا شد و همچنین درراستای زیباسازی منظر شهری و افزایش رشد گیاهان، هرس بوته های گل پامپاس گراس نیز هرس انجام شد.

وی با اشاره به فعالیت اکیپ های متخصص فضای سبز در این عملیات افزود: اقدامات این اکیپ با هدف جوان سازی، فرم دهی،حذف پاجوش و شاخه های بیمار و آفت زده درختان و تسهیل در عبور و مرور عابرین و وسایط نقلیه انجام می شود.

عرب احمدی عنوان داشت: هر ساله با شروع فصل سرما برگ‌های زرد درختان و گلها هرس و از گونه‌های فضای سبز از جمله یوکا و پامپاس گراس برای زیبا سازی شکل ظاهری و ایجاد منظر بصری زیبا استفاده می‌شود.

شهردار منطقه11 افزود: انجام عملیات هرس علاوه بر آماده سازی دوره رشد جدید برای درختان و درختچه ها از شکسته شدن شاخه درختان در صورت بارش برف و باران در فصل پاییز و زمستان جلوگیری می کند

عرب احمدی خاطر نشان کرد: طبق جدول زمان بندی شده، عملیات گسترده باغبانی شامل بازپیرایی و جوان سازی درختان، کود دهی، چمن زنی، جلوگیری از انتشار آفات و بیماری های گیاهی با حذف شاخه های آفت زده و بیمار، اصلاح و ترمیم تشتک ها و ایجاد آبخور درختان در پارک و بوستان ها و عرصه های سبز معابر و میادین شهر در حال انجام است تا شاهد استمرار طراوت، زیبایی و سرسبزی در نقاط مختلف شهر باشیم.

منبع: