فهرست طبقات
دوشنبه, ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۵۹ ۹۶
طبقه بندی:
  • اخبارشهر
  • تازه ها
  • فرهنگی
  • پیامها و اطلاعیه ها
  • 11
چچ
کمک یک میلیارد ریالی شهرداری منطقه11 به مساجد سطح منطقه

شهردار منطقه11 در نشست هم اندیشی با ائمه جماعات منطقه:

کمک یک میلیارد ریالی شهرداری منطقه11 به مساجد سطح منطقه

مریم عرب احمدی بااعلام این خبر گفت: این مجموعه، هرساله ردیف بودجه ویژه ای جهت بهسازی و کمک به مساجد اختصاص می دهد و درسال 99 یک میلیارد ریال اعتبار برای این کار درنظرگرفته شده است.

 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه11، نشست هم اندیشی شهردار منطقه با ائمه جماعات سطح منطقه،یکشنبه 16 شهریورماه درمحل اتاق جلسات شهرداری منطقه برگزار شد.

مریم عرب احمدی در این جلسه با بیان اینکه این مجموعه، هرساله ردیف بودجه ویژه ای جهت بهسازی و کمک به مساجد اختصاص می دهد تصریح کرد: درسال 99، یک میلیارد ریال اعتبار برای مساجد درنظرگرفته شده که طی بازدیدهای به عمل آمده، به مساجد حضرت سکینه واقع در بلوار دانش آموز، مسجد امیرالمومنین (ع) در بلوار سیدرضی، مسجد فتاح واقع در محله فارغ التحصیلان و نمازخانه بوستان گلها، ابتدای بلوار دانشجو اختصاص داده شده است.

نماینده امور مساجد همچنین در این جلسه عنوان داشت: ، طبق تقسیم بندی انجام شده درمناطق مختلف سطح شهر توسط مرکز رسیدگی به امور مساجد، این منطقه درناحیه سه قرارگرفته و خوشبختانه با وجود شیوع ویروس کرونا، فعالیت های فرهنگی و اقامه نماز در مساجد نه تنها متوقف نشد، بلکه تلاش ائمه جماعات دراین حوزه کاملا مشهود بود.

حجت الاسلام رفعتی با بیان اینکه 140 مسجد در ناحیه سه قراردارند اظهار: حدود 29 مسجد در محدوده شهرداری منطقه11 وجود دارد که با توجه به تراکم و بافت جمعیتی موجود، نیاز به احداث فضاهای بیشتری دراین منطقه احساس می شود.

وی در ادامه از اقدامات شهرداری منطقه دربوستان ها وفضای باز منطقه دردهه اول ماه محرم تقدیرکرد و از اعلام آمادگی امور مساجد جهت برگزاری ویژه برنامه های دهه آخر ماه صفر خبرداد.

در ادامه جلسه هریک از ائمه جماعات ضمن معرفی خود به ارائه پیشنهاداتی درخصوص کیفیت اجرای برنامه های فرهنگی در مساجد سطح منطقه ازجمله، جانمایی مواد ضدعفونی درورودی مساجد، بهره گیری از ظرفیت های فضای مجازی و اجرای فعالیت های فرهنگی جهت ترغیب جوانان به حضور در مساجد ارائه دادند.

گفتنی است این جلسات به صورت مستمر برگزارشده و گزارش اقدامات صورت گرفته به صورت ماهانه ارائه می شود.

 

منبع: