فهرست طبقات
دوشنبه, ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۹:۵۵ ۴۸۹
طبقه بندی:
  • تازه ها
  • پیامها و اطلاعیه ها
چچ
2KrZiNiz2LnZhyDYtNmI2LHYp9mH2KfZiiDYp9is2KrZhdin2LnZiiDZhdit2YTYp9iqIA==

شهردار منطقه 11: توسعه شوراهای اجتماعی محلات موجب پاسخگو نمودن نهاد مدیریت شهری است

توسعه شوراهای اجتماعی محلات

شهرداری منطقه 11 گفت: توسعه شوراهای محلی از زمره سازو کارهایی هستند که در صورت نهادینگی در سطح محلی می توانند به ارائه خدمات و انسجام اجتماعی یاری رسانند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11، مهندس محمود برهانی در گفتگو با خبرنگار ما، ضمن تبریک پیشاپیش روز «شوراها» اظهار کرد: مهم‌ترین منبع موجود در محله، شناخت سرمایه اجتماعی و منابع انسانی آن محله در قالب شوراهای اجتماعی محلات است چرا که این امر بستری برای حل مشکلات و معضلات محله خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه «توسعه شوراها علاوه بر افزایش مشارکت مردم در اداره امور خود و پاسخگو نمودن نهاد مدیریت شهری شود»، ادامه داد: شناسایی نخبگان و افراد تاثیرگذار در سطح محلات می‌تواند نقش مهمی در شناسایی و رفع مشکلات محله خواهد داشت.
شهرداری منطقه 11 با تاکید بر اینکه «شورای اجتماعی محلات، باعث نهادینه شدن مشارکت شهروندان با مدیریت شهرداری می‌شود»، تصریح کرد: شورای اجتماعی شهرداری منطقه 11 از سال 90 آغاز به کار کرده که هماکنون 5 شورا در ناحیه یک و 4 شورای اجتماعی محلات در ناحیه دو تشکیل گردیده است.
وی با اشاره به اینکه «تاکنون شورای اجتماعی محلات توانسته امکان مشارکت هر چه بیشتر شهروندان را با شهرداری فراهم آورد» عنوان کرد: از آن جا که اعضای شورای اجتماعی محلات از سایر هم محلی‌های خود سابقه سکونت بیشتری در محله دارند و پیرو آن معتمد محله محسوب می‌شوند، این امر ایجاب می‌کند که شهرداری‌ها با شورای اجتماعی محلات پیوند تنگاتنگی برای حل مسائل و ومعضلات محلی داشته باشند.
شهردار منطقه 11، با تاکید بر اینکه «فرآیند تحقق محله محوری از تعامل بین مدیریت شهری و اهالی محله شکل می‌گیرد»،عنوان کرد: اتخاذ سیاست‌‎های زمینه‌ساز و ایجاد نهادهای بسترساز محله محوری به وسیله مدیریت شهری نقش اجتماع محلی در کسب مشارکت و مسئولیت‌پذیری در روند محله محوری است.
برهانی با تاکید بر اینکه «نهادینه سازی روابط شوراهای اجتماعی محلات با شهرداری از طریق انجام کار جمعی، هدف گذاری، آموزش‌های حین خدمت و برنامه ریزی دقیق است»، یادآور شد: هر یک از شورای اجتماعی محلات ماهانه جلسه‌ای برای حل مشکلات منطقه تشکیل می‌دهند که در مجموع ماهانه 9جلسه در سطح منطقه در راستای حل و فصل معضلات برگزار می‌شود.
 با بیان اینکه «بزرگترین کمبود در اجرای طرح‌های شورای اجتماعی محلات کمبود اطلاع رسانی است»، خاطرنشان کرد: هماکنون شورای اجتماعی محلات منطقه برای مقابله با این مساله اقدام به نصب تعداد 10 تابلوی اطلاع رسانی، استفاده از ظرفیت رسانه‌های مکتوب همانند شهرآرای محله، راه اندازی سایت محلات منطقه و سایت‌های خبری کرده است.
شهردار منطقه 11، تابلوهای اطلاع رسانی در اماکن عمومی محله که در آن مصوبات شورای محله، نشانی اعضا، شرح اقدامات و صورت جلساتی که با مدیران شهری برپا می‌شود را از راهکارهای کم هزینه جهت اطلاع رسانی به شهروندان دانست و افزود: آموزش به منتخبین اعضای شورای محله سبب می‌شود آنان در پیگیری امور شهری دقت و تلاش بیشتری مبذول دارند.
 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.0026346842448
Qt: 2.0504589080811