• آیین نامه مسابقه مینی گلف بوستان بزرگ ملت
   آیین نامه مسابقه مینی گلف بوستان بزرگ ملت

   آیین نامه مسابقه مینی گلف بوستان بزرگ ملت

   1- وقتی که بازیکنی در حال بازی است برای برهم نخوردن تمرکز بازیکن، افرادی که در کنار زمین قرار دارند باید کاملا ساکت بوده و آرامش محیط را حفظ نمایند.
   2- بازیکنان باید از محل مشخص شده توسط داور در ابتدای هر زمین مسابقه را شروع کنند.
   3- نخستین ضربه در میدان شماره 1 از هر راند بعنوان ضربه تمرینی( به منظور آمادگی بازیکن و کاهش استرس) در نظر گرفته میشود.(اجباری)
   4- بازیکن باید قبل از زدن اولین ضربه آمادگی خود را به داور اعلام کند.
   5- بعد از اعلام آمادگی بازیکن برای شروع بازی،در صورت برخورد پاتر با توپ یک ضربه برای او محاسبه میگردد.
   6- بازیکنان قبل از زدن هر ضربه باید صبر کنند تا توپ کاملا متوقف شود و سپس اقدام به ضربه زدن نمایند.
   در صورتی که بازیکن قبل از توقف کامل توپ اقدام به زدن نماید یا به وسیله پاتر، کفش و ... مانع حرکت و یا باعث تغییر جهت توپ شود، برای او یک ضربه محاسبه شده و یک اخطار توسط داور به او داده می شود.
   7- چنانچه قبل از ایستادن کامل توپ، بازیکن به هر نحوی باعث تغییر جهت توپ و افتادن آن در داخل حفره (Hole) شود، حداکثر امتیاز (5) برای او لحاظ و یک اخطار توسط داور به او داده می شود.
   8- در صورتیکه پس از توقف کامل توپ، توپ در کناره های زمین و یا در محلی قرار گرفت که جایی برای قرارگیری پاتر در پشت توپ و یا امکان زدن ضربه بعدی وجود نداشت، داور می تواند با توجه به درخواست بازیکن، توپ را به اندازه 30 سانتیمتر جابجا کند،(عمود بر دیواره زمین) در صورت نیاز، داور می تواند از ابزار لازم برای ثابت نگه داشتن توپ استفاده نماید.
   9- اگر بعد از زدن اولین ضربه، توپ از زمین خارج شود و یا به عقب برگشته و از خط شروع عبور کند، یک ضربه برای بازیکن محاسبه شده و باید بازی را مجدداً از نقطه شروع ، آغاز کند.
   10- اگر بعد از زدن ضربه دوم به بعد ، توپ از زمین خارج شود، یک ضربه برای بازیکن محاسبه می شود و داور باید توپ را از همان مسیری که خارج شده در داخل زمین قرار دهد و بازیکن به بازی ادامه دهد.( با فاصله 30 سانتیمتری از دیواره زمین)
   11- در صورتی که در مسیر توپ، موانع طبیعی مانند : چوب، برگ و .... وجود داشت، بازیکن باید شخصاً قبل از زدن ضربه موانع را فقط با دست، نه با پاتر و یا پا و غیره ....به خارج از زمین مسابقه انتقال دهد.
   12- اگر بعد از پنجمین ضربهتوپ وارد حفره نگردید، حداکثر امتیاز (5) برای آن میدان ثبت خواهد شد.
   13- ثبت تعداد ضربات بازیکن در هر میدان بر روی کارت امتیاز، بعهده تمامی بازیکنان در همان گروه است. روشن است که تیم بازیکن ضربه زننده و هم ثبت کننده ها می بایستی نهایت دقت را بعمل آوردند. در صورت احراز تخلف عمدی در ثبت امتیاز، یک اخطار و یک ضربه جریمه برای بازیکن خاطی منظور خواهد شد.
   14- تمرین در طول برگزاری و بر روی زمینهای خالی، تخلف محسوب می شود.
   15- مسابقه در هر میدان، با همان توپ و پاتری که آغاز شده است پایان می گیرد. (مگر در شرایط خاص و با نظر داور)
   16- در پایان مسابقه در صورتی که 2 نفر یا بیشتر دارای امتیاز مساوی بودند، با توجه به تعداد اخطارهایی که به آنها داده شده رتبه بندی می شوند. در غیر اینصورت مسابقه پلی آف بر روی سه میدان برگزار خواهد شد.
   17- بازیکنان باید اصول و اخلاق ورزشی را کاملا رعایت کنند و از هرگونه اعتراض بی مورد به داور زمین و اعضاء کمیته برگزاری در ارتباط با نوع قوانین و انتخاب نفرات برتر خود داری کنند.
   18- در پایان مجموع امتیازات افراد محاسبه گردیده و شخصی که کمترین امتیاز را کسب کرده باشد به عنوان نفر برتر برگزیده خواهد شد.
    

   تعداد بازدید :1914
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
آمار بازدید
مجموع بازدیدها : 2,114,317
تعداد بازدید امروز : 266
تعداد بازدید دیروز : 252
آخرین به روزرسانی : 13:26  1398/11/08
ارتباط با ما
آدرس :

بلوار فرهنگ -فرهنگ 42

تلفن :31296001
فاکس :31296116
رایانامه :zone11@manmail.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط پورتال منطقه شش شهرداری مشهد انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد