اوقات شرعی
 • دوشنبه،05 خرداد 1399
 • ورود
 
   
  • بخشهای خبری
   |- 11
  •  
   منبع خبر : روابط عمومی منطقه11
   تعداد بازدید: 58
   کد: 177752
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۱۱
   در منطقه یازده برگزار شد؛

   آیین افتتاح طرح "محله ما" در فرهنگسرای ترافیک

   مراسم آغاز اجرای طرح "محله ما" با حضور شهردار، رییس شورا و جمعی از اعضای شورای شهرو مدیران شهری در فرهنگسرای ترافیک برگزار شد.
   آیین افتتاح طرح "محله ما" در فرهنگسرای ترافیک

   به گزارش روابط عمومی منطقه11، مراسم آغاز اجرای طرح "محله ما" با حضورمحمدرضا کلائی شهردارمشهد، مدیران شهری ، گروه های تسهیل گر و شهروندان در فرهنگسرای ترافیک برگزار شد.

   طرح "محله ما" با رویکرد افزایش مشارکت بین مردم و مدیریت شهری، طرح مشارکتی بین شهروندان و مدیریت شهری است که در آن گروه‌های متخصص در زمینه پژوهشگری علوم اجتماعی و شهرسازی و معماری فراخوان شده و غربالگری شده‌اند، بر این اساس، در ابتدای انتشار فراخوان، ۶۰ گروه برای مشارکت اعلام آمادگی کردند که این تعداد به ۴۴ گروه و در مجموع ۱۵۰ تسهیلگر تقلیل یافت.

   این گروه ها براساس مصاحبه‌های تخصصی روانشناسان و متخصصان شهرسازی برگزیده شدند، پیش از این، نیازسنجی محلات توسط مردم صورت می‌گرفت و کار طراحی، نظرسنجی و اجرای برخی از امور محلات به صورت صفر تا صد با خود شهروندان بود.

   اما هم اکنون سایت‌های مورد مداخله شناسایی شده و در مراسمی که درین روز برگزار شد، لیست سایت‌های مورد مداخله در هر منطقه و محله به گروه‌های تسهیلگر ارائه شد.

   هدف از اجرای این طرح، تقویت رویکرد مشارکتی بین مردم و مدیریت شهری است، در واقع به جای اینکه امور از بالا به پایین تفویض شود و برنامه‌ریزی‌ها از بالا به شهروندان ابلاغ شود، مردم خود به شهرداری برنامه پیشنهاد می‌دهند.

   گفتنی است هر منطقه شهر مشهد دارای ۳ یا ۴ مرکز محله است و در مراسمی که درفرهنگسرای ترافیک برگزار شد، سایت‌های مورد مداخله هر گروه تسهیلگر در مناطق و مراکز محله به آنان ابلاغ شد.

    

    

   تعداد بازدید: 58
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر • اطلاعات تماس
  آدرس :

  بلوار فرهنگ -فرهنگ 42

  تلفن :31296001
  فاکس :31296116
  رایانامه :zone11@manmail.ir
 • سایت های مرتبط
  منشور اخلاقی
  خط مشی کیفیت
  سامانه خدمات شهرسازی
  مدیریت هسته گزینش
 • امار بازدید سایت
  مجموع بازدیدها : 2,150,776
  تعداد بازدید امروز : 276
  تعداد بازدید دیروز : 463
  آخرین به روزرسانی : 1399/03/03 14:09