اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه 11
    تعداد بازدید: 196
    کد: 137727
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۷/۱۹

    طرح برکت محله ما در منطقه 11

    به همت حوزه اجتماعی ، معاونت خدمات شهری و مشارکت شورای اجتماعی محله دانشجو طرح ابتکاری برکت محله ما به صورت آزمایشی در محله دانشجو آغاز به کار نمود.
    طرح برکت محله ما در منطقه 11

    به گزارش روابط عمومی منطقه 11 ؛ به همت حوزه اجتماعی ، معاونت خدمات شهری  و مشارکت شورای اجتماعی محله دانشجو طرح ابتکاری  برکت محله ما به صورت آزمایشی در محله دانشجو آغاز به کار نمود.

    طرح برکت محله ما  که در نوع خود برای اولین بار در کشور اجرا می گردد در راستای ادامه طرح موفق صدقه تبدیلی منطقه یازده می باشد که با هدف ترویج فرهنگ تفکیک زباله از مبدا در حال اجراست .

    در این طرح شهروندان پوست میوه و سبزیجات غیر قابل استفاده خود را در بسته هایی مجزا قرار داده و آن را در زمان جمع آوری زباله ها توسط حوزه خدمات شهری ودر کنار پلاستیک زباله قرار می دهند .مامورین جمع آوری زباله ها نیز این بسته ها را به صورت مجزا جمع آوری و آن را در اختیار دام داری های داوطلب جهت استفاده برای خوراک دام قرار می دهند.

    ضایعات غیر قابل استفاده نیز جهت تولید کود مورد استفاده قرار می گیرد و در قبال این ضایعات دامداری های طرف قرار داد ، فراورده هایی مانند شیر لبنی یا مبالغی را به عنوان صدقه به نیابت از شهروندان مشارکت کننده به خیریه ها اهدا می نمایند.

    مرحله آزمایشی این طرح با مراجعه منزل به منزل به  بیش از 500 واحد مسکونی و توزیع پلاستیک های مخصوص  به شهروندان داوطلب از مورخ 16 مهر ماه در تعدادی از خیابان های محله دانشجو از جمله فرهنگ 22 آغاز شده است .

    گفتنی است  بعد از بررسی های انجام شده میزان مشارکت مناسبی از طرف شهروندان در این طرح مشاهده شده است.

    این طرح ابتکاری در راستای افزایش فرهنگ شهروندی در خصوص تفکیک زباله از مبدا و مساعدت حوزه فرهنگی  به سایر حوزه های خدمت رسان شهرداری می باشد.

    تعداد بازدید: 196
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر