اوقات شرعی
 • چهارشنبه،22 آبان 1398
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه 11
    تعداد بازدید: 128
    کد: 131292
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۴/۲۸

    برگزاری جلسه شورای اجتماعی محله تربیت

    رئیس شورای اجتماعی محلات منطقه یازده از برگزاری جلسه شورای اجتماعی محله تربیت در زندان مرکزی خبرداد .
    برگزاری جلسه شورای اجتماعی محله تربیت

    در این جلسه مهندس فتحعلی زاده رئیس شورای اجتماعی محلات ضمن عرض خیر مقدم به اعضا و تشکر از میزبانی آقای لزگی معاونت فرهنگی زندان مرکزی مشهد اعضا را معرفی و شرح وظایف شورا را بیان نمود.
     لزگی معاون فرهنگی زندان مرکزی مشهد ضمن عرض خیر مقدم به اعضای شورا گفت : همه زندانیان در زندان مرکزی دارای شناسنامه فرهنگی می باشند و توسط روحانیونی که در این مرکز فعالیت دارند و جزونخبگان هستند آسیب شناسایی می شوند.
    وی افزود: در این مجموعه کلاس های آموزشی از ساعت 7 صبح با عناوین اخلاق ،احکام ،مهارت های زندگی،نهج البلاغه ،روانخوانی و روخوانی برگزار می شود.
    ایشان افزود:  21 مرکز برگزاری نماز ظهر در زندان وجود دارد و همچنین ورزش های هوازی، فوتسال ، والیبال ،تنیس ،و حتی ورزش های باستانی در تمام  قسمتهای زندان برگزار می شود.
    لزگی افزود: این مکان دارای کتابخانه با ظرفیت 60 نفرمی باشد که روزانه 3 ساعت مطالعه می کنند. و سالن سینما با ظرفیت 600 نفر که فیلم های اخلاقی موثر اکران می شود و همچنین روزانه 58 نوع مجله و روزنامه در اختیار زندانیان قرار می گیرد
    وی افزود: قرائت زیارت عاشورا و دعای کمیل و ندبه از جمله برنامه هایی دیگری می باشد که در این مکان برگزار می گردد.
    ایشان همچنین عنوان داشت: این مکان کاملا امن بوده و هیچ اتفاق ناگواری تاکنون رخ نداده است.
     رنجبر دبیر منطقه ضمن عرض خیر مقدم به اعضا و تشکر از میزبانی آقای لزگی تقاضای معرفی رابطی از طرف این مجموعه برای برگزاری برنامه های فرهنگی در این مکان را داشت.
    قدمگاهی ائمه جماعت عنوان داشت:  با توجه به اینکه در این مجموعه بزرگان ما ، افرادی نظیر ایت الله رفسنجانی و شهید هاشمی نژاد مدتی را در این مکان اسیر بودند پیشنهاد تبدیل شدن این مرکز به موزه عبرت را داشتندکه به عنوان یک سرمایه ی فرهنگی تحت الحفظ قرار گیرد.
    میرشجاعیان رئیس دانشگاه ثامن الحجج میهمان جلسه از اقای لزگی درخواست تهیه لیستی از زندانیانی را داشتند که برای مبالغ کم در بند هستند و با پرداخت آن آزاد می شوند .
    در همین خصوص آقای لزگی به شخصی که برای مبلغ ناچیزی( 800 هزار تومان)  بابت اجاره خانه در بند می باشد اشاره نمود و افزود: شخص مورد نظر اگرتا ظهر  نتئاند این مبلغ را تهیه کند به زندان می رود.
    لازم به ذکر است: با پرداخت بدهی توسط آقای شجاعیان و اعضای شورا زندانی از بند ازاد شد.
    دارالحسینی نماینده بانوان به راه اندازی مرکزی برای بانوان اشاره نمود و افزود:  بانوانی که گرفتار اعتیاد شده اند بصورت درمان می شوند  و قرار است برای این افراد کارافرینی هم ایجاد شود و نیز در همین ارتباط آمادگی خود را جهت همکاری با این مجموعه و معرفی بانوان زندانی و درمان این افراد بصورت رایگان اعلام نمود.
    صبوحی  یکی از خیرین محل پیشنهاد احداث زورخانه در زمین خالی اطراف زندان با هزینه خود را داد.
     ودر پایان جلسه: آقای صدرنماینده جوان محله : درخواست لیستی از فعالیت های زندانیان جهت بکارگیری آنها در برنامه های فرهنگی و کمک هزینه ای برای انها را داشت .
    تعداد بازدید: 128
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر