اوقات شرعی
 • پنج شنبه،30 آبان 1398
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه یازده
    تعداد بازدید: 92
    کد: 66341
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۰۱/۲۵
    شهرداری منطقه 11 به تصویر کشید؛

    "مشهد، پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017"

    با شروع سال جدید و در راستای زیبا سازی فضای شهری، منطقه 11 شهرداری مشهد نسبت به نقاشی و دیوار نویسی قریب 3 هزار متر مربع از دیوارهای سطح منطقه اقدام کرد.
    "مشهد، پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017"

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11، طرح "مشهد؛ پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 " عنوان طرحی است که شهرداری منطقه بر دیوارهای وکیل آباد 23 به تصویر کشید.
    این طرح که به پیشرفت فرهنگی کلانشهر مذهبی مشهد و رسیدن آن به جایگاه پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال های آتی اشاره دارد، ضمن نمایش معماری اسلامی، تنها در فضایی معادل 350 متر مربع، کلیه زیبایی های هنری و بصری را در یک نگاه به بیننده عرضه خواهد داشت.
    بر پایه این گزارش؛ بیشترین حجم پروژه نقاشی دیواری که در سطح منطقه 11 انجام شد، به صورت نمایشگاهی از ابتدای بولوار معلم تا معلم 45 را در بر می گیرد که حجمی معادل 2133 متر مربع را به خود اختصاص داده و شامل بیش از 35 دیوار می گردد.
    لازم به ذکر است: یکی از زیبا ترین بخش های پروژه مذکور به دیوار نویسی قریب 500 متر مربع از دیوارهای سطح منطقه ارتباط می یابد که روی بیش از 85 قاب اجرا گردیده و وجه تمایز آن را می توان در استفاده از احادیث و روایات رضوی برای مزین ساختن دیوارهای نازیبای منطقه خلاصه کرد.
    گفتنی است: آغاز اجرای نقاشی دیواری و دیوار نویسی های منطقه 11، هفته پایانی اسفند ماه بوده و در حال حاضر با گذشت قریب یک ماه و صرف هزینه 230 میلیون ریال، به طور کامل به اتمام رسیده است.
    یادآور می شود: پروژه فوق الذکر که با هدف القای مفاهیم فرهنگی، اجتماعی، مذهبی برای اجرا در نظر گرفته شده است، با تقویت عناصر هویت بخش شهری در ذهن شهروندان، سعی در ارائه دستاوردهای هنری پر مفهوم به بازدید کنندگان دارد.
     

     

     

     

     

     

    تعداد بازدید: 92
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر