اوقات شرعی
 • چهارشنبه،14 خرداد 1399
 • ورود
 
   
  • بخشهای خبری
   |- 11
  •  
   منبع خبر : روابط عمومی منطقه یازده
   تعداد بازدید: 154
   کد: 65681
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۱/۱۷
   همزمان با تعطیلات نوروزی انجام شد:

   478 بازدید فنی از ساخت و سازهای منطقه یازده

   شهردار منطقه یازده مشهد از انجام 478 بازدید فنی از ساخت و سازهای سطح منطقه همزمان با تعطیلات نوروز 94 خبر داد.
   478 بازدید فنی از ساخت و سازهای منطقه یازده

   به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11، محمود برهانی با تاکید بر این مهم که مدیریت شهری همواره در صدد بکارگیری مکانیزم جدیدی است که بتوان از آن برای کاهش میزان تخلفات ساختمانی بهره برد، افزود: در نتیجه این مدیریت می توان تخلفات ساختمانی را به دو دسته تقسیم نمود که نوع کمی آن دسته ای از تخلفات را در بر می گیرد که اجرای آن بدون مجوز شهرداری و مغایر با ضوابط طرح تفصیلی و پروانه صادر شده صورت گرفته است.
   وی در ادامه ضمن اشاره به تخلفات کیفی در حوزه ساخت و ساز، هشدار داد: این تخلفات تهدید کننده جان ساکنان یک ساختمان و گاه یک محله به شمار می آید، لذا ارتکاب آن ممکن است موجبات اضرار سایر شهروندان را فراهم سازد و این مسئله خلاف حقوق شهروندی و آئین زندگی شهری است، بهمین خاطر پیشگیری از بروز آن امری ضروری است.
   برهانی در ادامه بازدیدها را گامی مثبت در جهت کاهش انواع تخلفات ساختمانی دانست و یادآور شد: در همین راستا و در بازه زمانی دو هفته ای تعطیلات نوروز 94، بیش از 70 مورد از بازدیدهای فنی اداره مهندسی و نظارت بر ساخت و سازهای منطقه 11 به کنترل موارد مغایر پروانه نظیر احداث طبقات غیر مجاز، واحد غیر مجاز، پیشروی طولی و ارتفاع غیر مجاز اختصاص یافت.
   وی صدور اخطاریه جهت تخلفات ساختمانی نیمه اول فروردین ماه 94 را 27 مورد خواند و اضافه کرد: با تلاش های مستمر اداره فوق، از آغاز سال جاری از 18 مورد تخلف ساختمانی در سطح منطقه جلوگیری به عمل آمده است.
   برهانی در ادامه همسانی ارتفاع ساختمان ها و رعایت کامل کاربری های مقرر در طرح تفصیلی شهرها را نکات الزامی جهت زیبا سازی و مناسب سازی فضای شهرها عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: امید است با رعایت دقیق و کامل مقررات از سوی شهروندان، مناطق شهری به گونه ای اداره شوند که آرامش و آسایش عمومی را برای ساکنان شهرها ‌به ارمغان آورند.
    

   تعداد بازدید: 154
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر • اطلاعات تماس
  آدرس :

  بلوار فرهنگ -فرهنگ 42

  تلفن :31296001
  فاکس :31296116
  رایانامه :zone11@manmail.ir
 • سایت های مرتبط
  منشور اخلاقی
  خط مشی کیفیت
  سامانه خدمات شهرسازی
  مدیریت هسته گزینش
 • امار بازدید سایت
  مجموع بازدیدها : 2,156,926
  تعداد بازدید امروز : 513
  تعداد بازدید دیروز : 787
  آخرین به روزرسانی : 1399/03/13 12:11