اوقات شرعی
 • پنج شنبه،30 آبان 1398
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه یازده
    تعداد بازدید: 118
    کد: 63555
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۳/۱۲/۲۰
    در یازدهمین جلسه شورای بهداشت منطقه 11 عنوان شد:

    تجهیز مدارس سطح منطقه به منظور اسکان نوروزی مسافران

    با فرا رسیدن بهار طبیعت، همه مجموعه های شهری دست به دست هم می دهند تا هر نقطه شهر را برای تحویل سال جدید به نحو مطلوب آماده سازند و منطقه 11 شهرداری مشهد نیز از این قاعده مستثنی نبوده و از اوایل اسفند ماه ستاد استقبال از بهار را تشکیل و در این راه گام بر می دارد.
    تجهیز مدارس سطح منطقه به منظور اسکان نوروزی مسافران

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11، در یازدهمین جلسه شورای بهداشت منطقه که به منظور طرح برنامه های استقبال از بهار 94 تشکیل شد، موضوع تجهیز مدارس جهت اسکان نوروزی مسافران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
    نماینده آموزش و پرورش با اشاره به آماده سازی مدارس جهت اسکان نوروزی زائران و مسافران، گفت: در سطح نواحی 6 و 7 اداره آموزش و پرورش به ترتیب 70 و 100 مدرسه فعال برای اجرای این طرح وجود دارد که تلاش می شود ضمن رعایت حداقل های نکات بهداشتی و ایمنی، فضای متعادلی جهت اسکان مهیا و بدینوسیله از وقوع شرایط بحرانی پیشگیری شود.
    نماینده مرکز بهداشت نیز ضمن تاکید بر ضرورت اخذ استعلامات لازم از مرکز بهداشت در خصوص قابلیت مدارس جهت اسکان مسافران نوروزی، افزود: طرح بازدید مستمر کارشناسان مرکز بهداشت از مدارس، همزمان با آغاز اسفند ماه شروع و تا نیمه فروردین 94 ادامه خواهد یافت تا در صورت مشاهده تخلف در زمینه آماده سازی مدارس، مراتب پیگیری و مشکلات سریعا مرتفع گردد.
    وی در ادامه، رعایت ضوابط و قواعد بهداشتی در غرفه های ایستگاه قطار شهری را از اهم موضوعات خواند و تصریح نمود: بحث طبخ و تولید مواد غذایی به طور کلی ممنوع و کلیه مواد بسته بندی قابل عرضه در غرفه های مذکور بایستی همواره مورد بررسی قرار گیرند تا از مناسب بودن تاریخ تولید، انقضاء، نوع بسته بندی و استانداردهای شرایط نگهداری اطمینان خاطر حاصل شود.
    نماینده قطار شهری در این رابطه متذکر شد: ایجاد ایستگاه های دو منظوره قطار شهری با امکان جابجایی مسافران و بهره برداری تجاری، برای کاهش سقف هزینه هاست، اما تلاش می شود تا سیستم ایمنی و بهداشتی غرفه ها جهت تضمین سلامت شهروندان کنترل گردد.
    مسئله مهم دیگری که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت، بحث مشکلات پایانه مسافربری آزادی واقع در مجاورت بوستان ملت است که نماینده سازمان اتوبوسرانی در این رابطه خاطرنشان کرد: پایانه مذکور به دلیل تامین نیاز شهروندان برای سفرهای درون شهری غیر قابل جمع آوری و جابجایی است، اما در حال رایزنی و مکاتبات با نهادهای مرتبط هستیم تا شاید بتوان چاره ای برای رفع آلودگی و مزاحمت های این فضا اندیشید.
    در پایان، برهانیان  نماینده شورای بهداشت منطقه  اظهار کرد: گرچه، در تمام طول سال و به صورت شبانه روزی اداره در حال فعالیت است، اما به طور ویژه از اوایل اسفند 93 تا اواسط فروردین ماه 94 بحث جمع آوری زباله، خاک و نخاله، پاکسازی کانال و... با جدیت بیشتری دنبال می شود.
    وی یادآور شد: بحث گلکاری، آبیاری و هرس درختان نیز از سوی اداره فضای سبز منطقه در معابر اصلی و فرعی به طور مستمر در حال انجام است تا فضایی در خور شان شهروندان مشهد الرضا (ع) فراهم سازیم و چون گذشته، میزبان خوبی برای میهمانان نوروزی به شمار آئیم.
     

    تعداد بازدید: 118
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر