اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه یازده
    تعداد بازدید: 99
    کد: 56758
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
    شهردار منطقه 11 در نشست فصلی شورای اجتماعی محلات؛

    اعضای شورای اجتماعی محلات، سکان داران اداره امور شهری

    شهردار منطقه 11 مشهد در نشست فصلی شورای اجتماعی محلات عنوان کرد: با توجه به وجود ارتباط و اعتماد متقابل میان مردم، نمایندگان آن ها و مسئولان شهرداری، مسئله تفویض برخی اختیارات به این نمایندگان امری مهم بوده و از این جهت اعضای شورای اجتماعی در سطح محلات به منزله سکان داران اداره امور شهری به حساب می آیند.
    اعضای شورای اجتماعی محلات، سکان داران اداره امور شهری

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11، محمود برهانی در این نشست که در محل فرهنگسرای ترافیک برگزار شد، ضمن تبریک ایام میلاد و تقدیر و تشکر از فعالیت اعضای شوراهای اجتماعی محلات، گفت: بلوغ فکری، بالندگی و پویایی شوراها در سطح محلات اتفاق خوشایندی است که به برکت آن می توان بخش اعظم اداره امور شهر را از طریق نمایندگان به خود شهروندان سپرد تا ضمن اعمال نقطه نظرات مردمی، توقعات و انتظارات آن ها را برآورده نمود.
    وی با اشاره به وضعیت کلی زندگی های امروزی و وسعت یافتن خانه ها و کوچک شدن خانواده ها، افزایش داروها و کاهش سلامتی، ادامه داد: به نسبت همین تغییرات هرچه درجه مدارک تحصیلی و علمی بالاتر رفت از درک عمومی کاسته شد و حال تنها راهکار حل این مسائل تغییر دادن باورهاست تا بتوان کیفیت زندگی شهری را به واسطه آن ارتقا بخشید و در این میان نقش شوراها بیش از پیش پر رنگ خواهد شد و مسئولیتشان به مراتب سنگین تر می شود.
    برهانی ضمن تاکید بر توجه به فرصت محوری در کنار اصل مسجد محوری یادآور شد: بایستی در مسیر فعالیت های شهری از افکار روشنگرانه اعضای شورا در سطح محلات بهره گرفت تا شهرداری حداکثر استفاده را از محدود ترین فرصت ها ببرد و به موضوعات ذهنی در قالب رفتارهای عملی، کالبدی اجرایی بپوشاند.
    وی با بیان این نکته که معمولا موضوعات کالبدی شهری از جنس دغدغه های عمرانی است، اضافه کرد: در بهترین حالت اداره شهرها که از پتانسیل شهروندی جهت مدیریت امور بهره می برند، محصول خروجی این موضوعات کالبدی قابل بازگشت به محله خواهد بود و بر همین اساس در صدد هستیم تا برنامه عمرانی سال آینده را که تهیه شده در اختیار روسای نواحی قرار دهیم تا با طرح آن در شوراها، با مشورت اعضا نسبت به اولویت بندی پروژه ها اقدام نمایند.
    شهردار منطقه 11 در پایان با استناد به مضمون آیه " و امرهم شوری بینهم " خاطر نشان کرد: گاهی باید این اجازه را داد تا نیروهای تازه به شورا ورود یابند چرا که این خود می تواند جان تازه ای به شورا بخشیده و خون تازه ای در جان شورا به جریان اندازد و در رسیدن به اهداف منطقه ای کمک شایانی کند.
    در ادامه این جلسه، معاون فرهنگی و اجتماعی منطقه 11 با ذکر مهمترین مصوبات محلات در قالب گزارش عملکرد شوراها در پاییز 93 گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون حدود 80 جلسه در 9 محله برگزار و قریب 30 مستند از تجارب اعضا تهیه شد و به دنبال آن حدود 20 کارگروه جهت پیگیری امور و مشکلات محلات تشکیل شد.
    اسماعیلی مشارکت اجتماعی را بهانه ای خواند تا ارتباط موثری میان شهروندان و نمایندگان آن ها در شوراها برقرار گردد و تاکید کرد: با واگذاری بخش اعظمی از مسئولیت ها به خود اعضا از سال آینده مشارکت را به معنای واقعی محقق خواهیم نمود.
    وی در پایان، مهمترین برنامه شوراهای سطح منطقه را به شرح ذیل اعلام کرد:
    - ایجاد اطلس فرهنگی- اجتماعی محلات منطقه تا بصورت نقشه ای کامل از پتانسیل و ظرفیت منطقه ای در دسترس شهروندان و مسئولین قرار گیرد.
    - راه اندازی سامانه اختصاصی پیامک در محلات جهت اطلاع رسانی و...
    - نامگذاری معابر با مشورت اعضای شورا جهت برگزیدن مناسب ترین نام ها
    - پیگیری بحث تبلیغات محله محور که معرف محلات و نشانگر راه های ارتباطی به شهروندان باشد.
    - رادیو محله و استفاده از ظرفیت صدا به منظور معرفی شوراها و دستاوردهای آن به مردم.
    یادآور می شود: در ادامه مراسم ادبی، نقی پور، رسولی، هادی و رأفتی به عنوان نمایندگان شهروندان به بیان مصوبات شوراها و مشکلات مردمی در سطح منطقه پرداختند.
    شایان ذکر است: در این مراسم که با حضور رئیس کمیته نظارتی شماره 5 شورای اسلامی شهر مشهد، جمعی مسئولین منطقه ای و کلیه اعضای شورای اجتماعی محلات برگزار شد ضمن ارائه گزارش عملکرد، با اعطای حکم به اعضای شورا از فعالیت آن ها تقدیر شد.
     

    تعداد بازدید: 99
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر