اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه یازده
    تعداد بازدید: 124
    کد: 56117
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۳/۱۰/۱۵
    شهردار منطقه یازده عنوان کرد:

    مساجد؛ جایگاه وحدت و همبستگی

    شهردار منطقه یازده مشهد عنوان کرد: مساجد، پایگاه های مردمی هستند که جایگاهی برای ایجاد وحدت و افزایش همبستگی به حساب می آید.
    مساجد؛ جایگاه وحدت و همبستگی

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11،  محمود برهانی در گفتگو با خبرنگار ما، ضمن تبریک آغاز هفته وحدت، با اشاره به کارکردهای مساجد در تحقق وحدت میان مردم، افزود: در راستای افزایش ظرفیت خدمات رسانی مساجد به شهروندان، برنامه ای جهت احداث مساجد جدید طراحی گردید که با آغاز عملیاتی شدن آن، تعداد مساجد و حسینیه های موجود در سطح منطقه یازده از 27 مورد به 30 مورد افزایش خواهد یافت.
    وی در توضیح بیشتر گفت: با توجه به تاکید شورای اسلامی و شهرداری شهر مقدس مشهد و در راستای عمران و آماده سازی مساجد این کلانشهر مذهبی به عنوان اصلی ترین پایگاه های فرهنگی و اجتماعی محلات طرح احداث مساجد جدید و توسعه و بهسازی مساجد قدیمی در منطقه آغاز گردید.
    برهانی با اشاره به کارکردهای تاثیر گذار مساجد در شهرها، بهسازی این پایگاه های فرهنگی- مذهبی را ضرورتی غیر قابل انکار برشمرد و تصریح کرد: طبق توافقاتی که تاکنون در این زمینه صورت گرفته، اعتباراتی برای مساجد پیامبر اعظم (ص) واقع در امامت 35، حضرت ولیعصر (عج) در سید رضی 59 و فاطمه الزهرا (س) در معلم 80  در نظر گرفته شده که امید است گره گشای بخشی از مسائل در بحث عمران و آبادانی مساجد باشد.
    وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر چگونگی صرف اعتبارات تعلق گرفته به مساجد فوق، متذکر شد: قبلا بررسی ها در خصوص مشکلات و دغدغه های شهروندان در این مساجد انجام شده، لذا با نیازسنجی صورت گرفته، این مبالغ صرف مسائل ضروری به ویژه آماده سازی و بهره برداری از شبستان اصلی مساجد خواهد شد.
    شهردار منطقه 11 ادامه داد؛ در قالب این طرح به منظور کمک به بهسازی برخی مساجد سطح منطقه شامل ولیعصر (عج) واقع در سید رضی 59، اعظم صاحب الزمان واقع در شهید ستاری 17 و امام حسن عسگری در شهید قانع 9 در حال انجام است که به دنبال آن تفاهم نامه ای با مساجد فوق منعقد گردیده تا رویه ارائه خدمات مناسب به شهروندان و نمازگزاران محلات شهید رضوی و تربیت تسهیل شود.
    برهانی در پایان یادآور شد: در حال حاضر پیش نویس صدور پروانه جهت ساخت سه مسجد در محدوده بولوار دانشجو ( منتظرین حضرت ولیعصر عج )، شهرک ارمغان ( مسجد مفتاح ) و آموزگار نیز در دست اقدام می باشدکه تا پایان دی ماه جاری مراحل صدور آن به پایان رسیده و عملیات احداث مساجد آغاز خواهد شد.
     

    تعداد بازدید: 124
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر